Tiskneme z PLA, PETG, ASA, Flex a dle dohody i z jiných materiálů.

Barevnost dle vašeho přání, včetně plnobarevného tisku až čtyř barev najednou. Vhodné například pro figurky, dekorace nebo reklamní předměty jako klíčenky atd.

Přehled materiálů pro 3D tisk a jejich vlastností:

PLA

Teplotní odolnost
Rázová houževnatost
Odolnost v tahu

PLA (Polylactic acid – kyselina polymléčná) je biopolymer a v současné době nejpoužívanější materiál pro 3D tisk. Je vhodný pro dekorační výrobky jako například figurky, modely a jiné doplňky.

Kdo má ekologii rád, nemusí se PLA bát. Materiál je vyráběn z rostlinných škrobů (nejčastěji z kukuřice) a tak je biologicky odbouratelný.

Pokud vás ekologie zajímá, nabízíme i 3D tisk z vysoce kvalitního recyklovaného filamentu (RePLA) od českého výrobce. Kvůli recyklaci, je však jeho barevnost velice originální a nikdy není stejná. Převážně se jedná o šedou barvu v různých odstínech. Lze ho tedy využít na výrobky bez preference výsledné barvy.


PETG

Teplotní odolnost
Rázová houževnatost
Odolnost v tahu

PETG (Glykolem modifikovaný Polyethylene Terephthalate) je pevný a pružný materiál s lepší tepelnou odolností než PLA. Je vhodnější pro výrobky, které vyžadují větší odolnost – například technické díly.

Materiál PETG je vyroben z klasického PET plastu (ano, ten co si v něm domů nosíte limonády a vody) s příměsí glykolu – ten přidává do materiálu větší pevnost.


ASA

Teplotní odolnost
Rázová houževnatost
Odolnost v tahu

ASA (Acrylic Styrene Acrylonitrile) je technický materiál a perfektní alternativa ABS. Oproti ABS je ASA odolnější vůči UV záření. Ideální řešení pro venkovní použití a technické díly.


Flex

Teplotní odolnost
Rázová houževnatost
Odolnost v tahu

Pod označení Flex spadají všechny ohebné materiály. Jsou odolné proti poškození a mají vysokou rázovou houževnatost. Jsou výborné pro tisk gumových kol RC aut, razítek nebo krytů na mobilní telefony.


Zajímá vás tisk z jiného materiálu? Například kompozitní materiály nabízejí lehčí a pevnější variantu výrobku. Jejich cena je však o dost vyšší než u PLA a PETG. Chcete se poradit o vhodnosti použití materiálu pro váš výtisk? Napište nám.